ّغُرش جنبشِ دانشجویی از روزنه‌ای کوچک در ۱۶ آذر ۹۴

ّغُرش جنبشِ دانشجویی از روزنه‌ای کوچک در ۱۶ آذر ۹۴
لینک یوتیوب: https://youtu.be/VEOHAihXWO4
گزارش تکمیلی از تظاهرات،درگیری فیزیکی، انتقادهای تند در حضور #حسن روحانی در مراسم «شانزده آذر روز #دانشجو» و پخش برخی از سخنرانی‌های دانشجویان از صدا و سیما حکومت.
اینک همه برای جنبش دانشجویی و شکستنِ خفقان در دانشگاه‌ها لایک و کَف می‌زنند!
بایستی به این دوستانی که می‌گویند: “#انتخابات را#تحریم کنید تا تندروها با حکومتِ #سرداران، شِبهه کودتای خود را به انجام برسانند و با این روند -همان چیزی که از دوران احمدی‌نژاد انتظار می رفت- مردم به تنگ بیایند و برای «مرگ حکومت و #انقلابِ#سیاسی» قیام نمایند”، گوشزد کرد، پس چرا امروز برای “جنبش دانشجویی” لایک و هورا کشیده و “موج‌سواریِ سیاسی” می‌کنید؟ این تجمع‌ها و مراسم که بیشتر از سوی اصلاح‌طبان گذارده شده بود. بچه‌های جنبش دانشجویی برای رساندن صدای خود، چاره‌ای جز رفتن در این مراسم ندارند. اگراینگونه میاندیشیدند که چون مراسمها دولتی و اصلاح‌طلبی است ما شرکت نمی‌کنیم، آیا امروز چنین آواهایی شنیده می شد؟ حتی مجید توکلی (یکی از رهبران جنبش دانشجویی) هم در سالنی که تصاویر «موسوی، کروبی و رهنورد» است، شرکت می کند. می دانید چرا؟ چون در علوم سیاسی و جامعه شناسی اصطلاحی است به نام «این همانی شدن با متجاوز Identification with the aggressor» تاکتیکی که در “جنبش سبز و مراسم مرگ مرتضی پاشایی” استفاده شد.
جالب این‌جاست، دو ماه پیش یکی از دوستان که به “تفکرِ یک شبِ انقلاب کردن و نتانیاهو-بوش‌ایسم” نزدیکی دارد، می‌گفت” راستی «مجید توکلی» چرا ساکت است”؟
به ایشان وعده دادم خود را برای #۱۶آذر و فرصت‌های مهم پیش رو آماده می سازد. اینک بایستی به این دوستان گفت، #سیاست “هخا بازی و از لُس آنجلس لنگ‌اش کن” که نیست!
مجید توکلی (شرف جنبش دانشجویی) امروز در دانشگاه تهران، همراه صدها یارِ دبستانی بود. وی در دانشگاه تهران با آخرین سخنرانیِ شجاعانه خود،#خامنه‌ای و #جمهوری‌اسلامی را به زیر کشید. اما او در شرایطی این سخنرانی‌ها (۱۶آذر۸۷-۸۸) را انجام داد، که فضا کمی باز و جنبش دانشجویی قادر بود، تجمع برگزار کند، اما در چند ساله گذشته که یک دولت حراستی-امنیتیِ و سپاهی با “تقلب و کشتار و تجاوز” یکه تازی می کرد، کوچک‌ترین اعتراضِ دانشجویی با سرکوب روبه‌رو می گشت و دانشجویان را ستاره باران می کردند.
در ۱۶آذر۹۴ با باز شدنِ روزنهء کوچکی، دانشجویان این‌گونه «#غُرش» کرده و اعتراض‌های خود را در مقابل #رئیس جمهور حکومت ابراز نموده و حتی به شکل شفاف سخن از فراهم کردن هزینه “مرگ حکومت” می کنند. (دانشجویی که سخن از تقویت جنبش #معلمان، #کارگران، #پرستاران، #زنان کرد)
امیدوارم این را دریابیم، که هر زمان جمهوریِ خون‌خوار و جنایت‌کارِ اسلامی کمی روزنه را باز کرده یا مردم با آمدن به صحنه مبارزه مجبور-اش کرده اند، با اعتراضات گسترده روبه‌رو بوده و دست‌کم در سال ۷۸ و ۸۸ تا یک گامی سقوط پیش رفته است.
جمهوری اسلامی در یک قَلعه‌ای زندگی می‌کند که پُشت دربِ آن ایستاده و جلوی باز شدن آن و فتح قلعه را نمی دهد. مردم نیز در آن سویِ درب مقاومت کرده و تا این لحظه نگذاشته‌اند به طور کامل بسته باقی بماند. چاره این نیست که اجازه دهیم رژیم درب این قلعه را به طور کامل ببندد و در انتظار#جمهوری‌خواهان امریکا باشیم -با جنگ- ما را نجات بدهند، بلکه فقط کافی‌ست، که این درب چند وجب دیگر باز گردد. به این ترتیب، سیل خروشان مردم -معلمان، پرستاران، دانشجویان، کارگران، زنان و جوانان- این درب پولادین را به طور کامل گشوده و قلعه را فتح خواهند نمود.
آرمان چاروستایی ۱۷ آذر ۹۴

کانال تلگرام : www.telegram.me/charostaei
فیسبوک: https://fb.com/charostaei
Screenshot (156)

Comments

comments