ما همه رسول بداقی هستیم:بیانیه زندانیان سیاسی ایران_۹اردیبهشت۹۴

بیانیه زندانیان سیاسی ایران_۹اردیبهشت۹۴
ما همه رسول بداقی هستیم
رسول بداقی معلم زندانی است که همچون سایر زندانیان سیاسی، به صورت غیر قانونی و ناعادلانه به ۶ سال زندان محکوم و اینک باید آزاد شود، این معلم زندانی، طی ۶ سال گذشته در بازداشتگاهها و زندان های رژیم جمهوری اسلامی، همه نوع زجر و شکنجه را تحمل اما سازش نکرد. از آنجا که سیستم قضایی-امنیتی این حکومت ستم گر، بویی از انصاف نبرده، به خیال اینکه بتواند با شکستن این معلم زحمتکش، خللی در جنبش معلمان به وجود بیاورد، او را به جایی نامعلوم انتقال و زیر شکنجه مضاعف قرار داده است.از دیدگاه این سیستم ستمگرانه، زندانی همچون اسیری است که هر رفتاری به او جایز است!
مدعیان دروغین انصاف و عدالت، با شهروندان عادی به ویژه زندانیان سیاسی، هر گونه خواسته اند رفتار ظالمانه کرده اند، در حالی که با زندانیان نورچشمی و خودی که به دلیل اختلاس،رشوه و فسادهای کلان، ناگزیر شده اند برای مدت موقت دادگاهی برایشان تشکیل داده و مثلا به حبس محکومشان کنند، تا سر و صدا ها بخوابد، برخورد به شدت تبعیض آمیزی کرده اند، مگر مرتضی رفیق دوست در اختلاس ۱۲۳ میلیاردی به ۱۵ سال حبس محکوم نشد، اما به توصیه شخص خامنه ای، حبس خود را بیرون از زندان گذراند؟! مگر مرتضی یک شب بازداشت نشد که با اعمال نفوذ همین مراکز قدرت، به سرعت آزاد شد! اما جرم رسول بداقی ها از دیدگاه این حکومت نیرنگ و فریب، این است که با تبعیض، بی عدالتی، ستم و فساد و اختلاس مبارزه کرده و سازش نمی کنند. جرم زندانیان سیاسی این است که همچون سردار مقدم ها،سردار رادان ها، سردار رویانیان ها، دادستان مرتضوی ها، قاضی حداد دهنوی ها، رحیمی ها، آقا زاده ها، حاجی رفیق دوست هاو امثال او نیستند، انها نیز باید دزدی و اختلاس می کردند تا مورد تشویق قرار بگیرند! آری زندانی سیاسی و معلم زندانی از حقوق کارگران، معلمان، پرستاران، بازنشستگان،خبرنگاران، دانشجویان و آحاد مردم دفاع می کنند، اینک که تشکل های کارگری، تشکل های معلمین و سایر طبقات اجتماعی تصمیم گرفته اند با اتحاد و همکاری و همدلی با سایر نیروهای اجتماعی و سیاسی جنبش اعتراضی و دموکراتیک خود را گسترش بدهند، دستگاه امنیتی دست به کار شده است تا با فشار بر فعالین کارگری و معلم ها، در روند مبارزه خلل ایجاد کند، برای اینکه فهمیده است رهبری این جنبش بزرگ اجتماعی نه در دست افراد و تشکل های خودی است که هر گاه بخواهد، آن را منحرف و یا متوقف کند، بلکه در دست تشکل هایی از درون طبقات اجتماعی است که تا رسیدن به حقوق اساسی خود دست از اعتراض و مبارزه برنخواهند داشت.
11183002_1607189142880892_538986569_o
پیام همه زندانیان سیاسی ایران و به ویژه همبندیان بداقی، شرکت یک پارچه مردم در روز جهانی کارگر و معلم است.
زندانیان سیاسی ایران – ۹ ارىيبهشت ۹۴
۱-فريد آزموده ۲-امیر امیرقلی ۳-سهیل بابادی ۴-محمد جراحی ۵-ایرج حاتمی ۶-خالد حردانی ۷-لطیف حسنی ۸-افشین حیرتیان ۹-شاهین ذوقی تبار ۱۰-شاهرخ زمانی ۱۱-مهدی شاندیز ۱۲-سعید شیرزاد ۱۳-حشمت الله طبرزدی ۱۴-علیرضا فراهانی ۱۵-جواد فولادوند ۱۶-صالح کهندل ۱۷-سعید ماسوری ۱۸-علی مشهدی کاظم ۱۹-علی معزی ۲۰-پیروز منصوری ۲۱-اسدالله هادی ۲۲-میثاق یزدان نژاد

Comments

comments