زندانیان سیاسی زندان گوهردشت: اجرای حکم اعدام سامان نسیم را محکوم می‌کنیم

زندانیان سیاسی زندان گوهردشت: اجرای حکم اعدام سامان نسیم را محکوم می‌کنیم
نامه زندانیان سیاسی گوهردشت به احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در محکومیت اعدام سامان نسیم
زندانیان سیاسی گوهردشت نامه ای به احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل نوشتند و به اجرای حکم اعدام سامان نسیم اعتراض و محکوم کردند.
متن کامل نامه زندانیان سیاسی :
«ماشین اعدام این حکومت بی‌رحم و مخالف حقوق بشر و همه ارزش‌های دموکراتیک و انسانی، پر شتاب کار می‌کند و به طور متوسط روزانه حدود ۳ نفر را به کام خود می‌بلعد و معدوم می‌کند به گونه‌ای که نسبت به لحاظ جمعیت ایران شماره‌ی اول در بین همه‌ی کشورهای جهان است، اما به لحاظ آزادی بیان، در ردیف ۱۷۳ هست! روزی نیست که به بهانه‌های گوناگون، احکام اعدام در دادگاه‌های غیرقانونی صادر نشود و هر روز بر تعداد زندانیان اعدامی افزوده می‌شود و شوربختانه، طناب‌های دار، روزبه‌روز ضخیم‌تر بافته می‌شود.
اینک قرعه به نام «سامان نسیم» یک هم‌میهن کُرد زده شد تا به کام این هیولای انسان‌کُش درآید و این در حالی است که مطابق ادعای خودشان این جوان در زمان ارتکاب به جرم، زیر ۱۸ سال بوده که به لحاظ قوانین حقوقی و بین‌المللی، کودک به حساب می‌آمده و بر کودک نمی‌توان مجازات مالایطاق تحمل کرد. البته این نیرنگ‌باز همه‌ی تاریخ، همچون اصحاب بست که روز شنبه‌ها که ماهیگیری را حرام دانسته بودند، در روزهای شنبه ماهی‌ها را به برکه‌ها محصور می‌کردند و روزهای یکشنبه به صید آن‌ها می‌پرداختند. کودک ۱۵، ۱۶ و بلکه ۱۳ و ۱۴ سال را در زندان محصور می‌کنند تا به سن ۱۸ سالگی برسد و سپس آن را اعدام می‌کند! به راستی بر ما ملت ایران شرم‌آور است که هر روز شاهد چنین قانون‌شکنی‌ها و چنین خشونت‌ها و چنین کشتاری هستیم و هیچ مرجع تظلم خواهی هم وجود ندارد، شرم‌آورتر اما بر حکومتی است که ریحانه‌ها و سامان‌ها را اعدام می‌کند و حقوقدان‌ها و روزنامه‌نگاران وابسته‌اش که از خون همین ملت مکیده و زندگی ننگین خود را ادامه می‌دهد، اعلام می‌دارند که طرفداران حقوق بشر از ریحانه حمایت نکرده بودند، خانواده‌ی مقتول لج‌بازی نکرده و رضایت می‌داد! اما نمی‌گویند که حکم و حاکم و زندانیان و معدوم کننده و طناب‌باف و طناب دار، همین حکومت است و نه خانواده‌ی قربانی.
ما امضاکنندگان این نامه جهت محکوم کردن حکم غیر انسانی اعدام، برای نجات جان این هم‌وطن کُرد، از گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل آقای احمد شهید و همه مراجع بین‌المللی درخواست رسیدگی و محکومیت این عمل غیر انسانی را داریم.
امضاکنندگان زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج به ترتیب حروف:
ابوالقاسم فولادوند
اسدالله هادی
افشین حیرتیان
ایرج حاتمی
پیروز منصوری
حسن فتحعلی آشتیانی
حشمت‌الله طبرزدی
خالد حردانی
رضا اکبری‌منفرد
زانیار مرادی
سعید شیرزاد
سعید ماسوری
شاهرخ زمانی
صالح کهن دل
عبدالرضا قنبری
علی‌رضا فراهانی
فرید آزموده
کریم معروف عزیز
مجید اسدی
محمد جراحی
میثاق یزدان‌نژاد
جمعه ۲۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۳ – ۱۳ فوریه ۲۰۱۵»
زندانیان 24 بهمن

Comments

comments

درباره ی arman

همچنین ببینید

در پاسخ به آخرین ولیعهد

جمعي از کنشگرانِ آکادميک و نظامي‌هايِ ارتشِ، در پاسخ به آخرين وليعهد: پُرسش‌ناپذيري حقِ الاهيِ هيچ کس ني ست!

پُرسش‌ناپذیری حقِ الاهیِ هیچ کس نی ست! (در پاسخ به آخِرین ولیعهد)   «اندیشه» تلاشي …