اپوزیسیون خارج کشور خداحافظ؟؟!!

انقلابی تازه دارم انقلاب سبز باران انقلاب رویش گل در زمستان و بهاران
v

اپوزیسیون خارج کشور خداحافظ؟؟!!

دلم از اپوزیسیون خارج کشور، گرفته و شکسته !!؟؟

اول از گله و شکایت بگذارید تشکری و قدردانی داشته باشم همه احزاب ،جنبش ها و گروها، و اشخاص سیاسی که در طول ۳۰ ساله گذشته به مردم ایران با افشاگری و فعالیت خود هم مردم ایران روآگاه کرده اند و هم شعله مبارزه را روشن نگه داشته اند.

شاید اگر شهرام همایون نبود من به این سبک مبارزه نمی کردم!این قدر مقاوم نبودم!این همه آگاه و میهن دوست نبودم!

اگر ایمان فروتن نبود من با سیستم و ساختار کاری نداشتم!یاد نمی گرفتم در یک گروه میشه کوچک ترین فرد بیاد طرح بده ،بره جلو و حرفش به اجرا گذاشته بشه!

اگر نوری زاده ،شاهزاده و……همه کسانی که تا امروز من و امثال جوان های ایرانی را آگاهی دادند ،نبودند، امروز این مردم با این شجاعت،آگاهی راهشان را پیدا نکرده بودند و در مقابل این رژیم نمی ایستادند.

اما بریم سر اصل مطلب ……

من در طی ۴سال گذشته که فعالیت سیاسی خود را بدون وقفه در اینترنت و با اپوزیسیون خارج کشور شروع کردم،همیشه امیدم این بود که بتوانم کمک کنم تا به این هدفم یعنی همبستگی و بوجود آوردن رهبریت در خارج کشور برسیم.

تقریبا با هرکسی که برای آزادی ایران تلاش می کرد، صحبت و همکاری داشته ام.از حزب مشروطه ایران تا جنبش ایران فردا و ما هستیم و ……از شهرام همایون ،ضیا اتابای،ایمان فروتن و ……. تا شاهزاده رضا پهلوی.

و اشخاص سیاسی که در خارج کشور فعالیت می کنند(امثال آرش مهدوی نازنین)

و در هر جنبش یا گروهی که تشکیل می شد حتی برای یک هدف کوتاه مدت من اونجا بودم.در حد خودم هم کارهایی انجام دادم(که وظیفه ام بوده).اما تقریبا اون هدف من یعنی “همبستگی و رهبری “به دلایل مختلف هنوز محقق نشده!!!!!؟؟

حالا امروز بعد از ۳۰ سال که مردم ایران کاری به این بزرگی انجام دادن و جان بر کف واقعا جان بر کف مقابل رژیم ایستادند و برای آزادی می جنگند.حرف ها و حرکاتی در خارج کشور می بینم که همچون آب یخ انسان را سرد می کند.

وقتی روز ۱۳ آبان می بینم بچه ها با چه شجاعتی پارچه بزرگ سبزی در کیف قایم کرده اند و در وسط جمعیت درمی آوردند و با چه غروری بالا می گیرند.بعد گارد ضد شورش(حیوانات وحشی) برای دریدن ماحمله ور می شوند،ولی بازم حاضر نیست این پارچه را دور بیاندازد!وقتی در بیمارستان قایم شده ایم و دورتادور بیمارستان را بعد از گذشت ۲ساعت که در محاصره حیوانات رژیم است و مجوز گرفته اند بیایند داخل تا ما را دستگیر کنند ،اما این دلاوران ایران حاضر نیستند پارچه های سبز را دور بیاندازند و می گویند الان می خواییم بریم بیرون و دربیاوریم(البته خیلی ها دور می انداختند تا در صورت گیرافتادن مدرکی نداشته باشند.)!!!!!!

وقتی این صحنه را می بینم و افرادی در خارج می گویند این جنبش “

رنگین کمان ” است،دوست دارم همون لحظه بمیرم!یارو تو ایتالیا زندگی می کنه ایرانی هم نیست فهمیده رنگ “انقلاب ما سبز” ولی این هموطنان ما معلوم نیست تو چه سالی زندگی می کنند(۱۴۰۰سال پیش؟؟؟).جالب اینجاست که دم از نافرمانی مدنی و انقلاب بی خشونت می زنند و به ما می گویند ازتجربه انقلاب های کشور های دیگر باید استفاده کرد.اما یادشان رفته یا کتاب های این انقلاب ها را نخوانده اند که می گویند شما باید یک “رنگ ” برای جنبش خود داشته باشید نه “۷رنگ”!!!!!چه جوری میشه همه رنگ ها را آورد تو تظاهرات؟خنده داره!!!همه رنگ ها همیشه هستند!آیا این همون چیزی نیست که رژیم می خواد؟

خط قرمز نظام ۲ چیز :

۱-خامنه ای و خمینی ۲-پرچم جمهوری اسلامی که پرچم شیرو خورشید الترناتیو و در مقابل پرچم جمهوری اسلامی بود.امروز همین رنگ سبز حکم پرچم شیروخورشید را پیدا کرده و به همین دلیل این بچه ها حاضر نبودند حتی زمانی” که می دونستن تا کوچه بعدی که فرار می کنیم ممکنه دستگیر شویم ،این رنگ سبز را از خود دور نمی کردند“.ما برای همین رنگ سبز ،می خواهند گردن ما را بزنند ولی دوستان تو خارج ………… ……..

 

حمله به اشخاص شاخص جنبش سبز

متاسفم همین دوستان خارج کشور بازهم به مهدی کروبی حمله می کنن؟؟بابا بااینکه نامه داده بودند که آقای کروبی بیای بیرون ۱۳ آبان در خطری ،نیا بیرون!ولی بازم این دلاور میاد تو خیابان و باعث مبشهجمعیت تو میدان ۷تیر به هم بپیونده!و تازه بهش حمله می کنند،اونم با گاز اشک آور به قصد زدن خود مهدی کروبی……!دیگه چیکار کنه؟؟؟بابا این تو ایران اگه نگه من درچارچوپ جمهوری اسلامی می خوام کار کنم که می کشنش!!

آقای امیرانتظام و طبرزدی که می گویند جمهوری اسلامی رو قبول نداریم الان می تونن مثل کروبی بیان تو خیابون و فقط بهشون یک حمله اینجوری بشه و تازه هیچ مسئول رژیم هم گردن نگیره!!؟؟؟

نمیشه دیگه الان توجیهی برای گرفتن یا کشتن موسوی و کروبی ندارند برای اینکه این ها می گویند ما در چارچوب جمهوری اسلامی می خواهیم کار کنیم.ولی همه شاهد هستین کاری که انجام میدن در نفی کل نظام جمهوری اسلامی.

یادتون باشه “جمهوری اسلامی به بچه های اطلاعاتیش مخصوصا در خارج کشور ” اینو می گه “”” به من فحش بدین اما اون کاری رو بکنید که من می خوام”(عین داور ویسه در تلویزیون رنگارنگ) حالا برعکس این مطلب رو کروبی و موسوی داند انجام می دهند

.

نکته بعد :خاتمی امروز گفت :شعارهایی که مردم میدن که براندازانه است ،درمقابل عکس العمل حکومت.یعنی مخالفت نکرد بلکه حمایت کرد.(۲۶ مرداد هم در مصاحبه ای با روزنامه گفت من جمهوری اسلامی خواه هستم ولی اگر مردم بگویند نمی خواهند باید به خواستشان عمل کردموسوی در بیانیه قبلیش گفت : “

من پشت سر مردم هستم و مردم شعارهای را مشخص می کنند .یعنی اگر بگن جمهوری اسلامی نمی خواهیم من تابع مردم هستم. آقای کروبی هم در ملاقاتی که چند روز پیش با موسوی داشت گفت من باورم نمی شد به زنان اینجوری در جمهوری اسلامی حمله کنند.این گاز اشک اور نبود ،من در زمان شاه گاز اشک آور دیده بودم…..در زمان شاه سرکوب می کردند ولی به این شدت نبود و زمان شاه به زنان احترام میگذاشتند…..آیا کروبی سلطنت طلب نشده؟؟مگر این حرف های بالا را طرفداران سلطنت نمی زنند؟؟؟که بله در زمان شاه این جوری دیگه نمی کردند و چهره این نظام رو خراب نمب کردند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و نکته آخر هم در همین ملاقات موسوی و کروبی ،میرحسین گفت ما خواهان مطبوعات آزاد،رعایت حقوق مردم(همون حقوق بشر)،آزادی زندانیان سیاسی،آزادی تشکل های سیاسی و اجتماعی(همون آزادی احزاب خودمون).بفرما دیگه چیکار کنند؟؟؟؟خداییش مگه این ها حرف های ما به اصطلاح براندازان نیست؟؟؟فقط نگفته جمهوری اسلامی بره!!!(که اون با ما مردم ایران–ما می گوییم .که تا حالا هم گفتیم.اینها هم که گفتن دنبال شعارهای مردم هستند.پس به زبان بی زبانی جمهوری اسلامی هم نمی توانند که بخواهند)

سقوط جمهوری اسلامی

وقتی که اولین پرچم شیروخورشید در تهران رفت بالا من گفتم ،سقوط غیر رسمی ،چون این پرچم خط قرمز نظام بود.و زمانی که جنبش ما هستیم بالای ۱۲۰ پرچم برد بالا که منم افتخار ۲پرچم را داشتم و در سراسر ایران هم بود.این جمله من ثابت شد.چون واقعا مردم امیدوار شده بودند به رفتن نظام.

زمانی که به جز ۳کشور در دنیا به جمهوری اسلامی برای ریاست جمهوری تقلبی هیچ کشوری تبریک نگفت ،گفتم “سقوط نیمه رسمی جمهوری اسلامی

حال تا سقوط رسمی فقط چند ماه مانده.البته الان دیگه جمهوری اسلامی هم نیست.نه جمهوریتش نصف و نیمه اش (که اونم نبود) !نه اسلامیتش (که اونم نبود)مانده.بلکه حکومت نظامی سر کاره.به هر حال همه جنبش ها و گروه ها کمک کردند تا به امروز رسیدیم و خدایش جنبش ما هستیم سهم زیادی داشته در یک سال گذشته !نباید از حق گذشت ….

وقتی گارد ضد شورش

به مردم می گفت که فقط نایستید!راه برید!هرجا دوست دارید برید ولی نایستید چون دستگیرتان می کنند!!!!!

وقتی با دوستان بسیجی ام

در تظاهرات رفته بودیم و اونها به جای اینکه به گردانشان برای سرکوب بروند به صف جنبش سبز اومده بودند و در طول تظاهرات پیش دوستانشان رفتیم که با لباس شخصی اومده بودند و به جاری رفتن برای سرکوب به جنبش سبز کمک می کردند و تازه می گفتند نصف بسیجی هایی که الان تو گردان هستند با مردم هستند و از روی اجبار رفتند.کافی تقی به توقی بخوره رژیم بی نینه نصف نیروهایش نیست.

وقتی دلیری و شجاعت پسر جوان

ایرانی را می بینم که برای جلوگیری از زنانی که کتک می خوردند،می ره جلوی نیروی انتظامی و چپ و راست کتک می خوره و به زور فرار می کنه و می گوید می گذاشتم زن رو کتک بزنند؟؟؟؟

وقتی دختران شجاع ایرانی

رو می بینم فریاد می زنند و مردم را به شعار دادن تشویق می کنند.

وقتی مردم خانه هایشان

را باز می کردند تا مردم پناه بگیرند.

وقتی نان بربری

در تظاهرات پخش شد تا مردم نای شعار دادن و مبارزه داشته باشند.

وقتی جمعیت ۲۰نفری ترسی نداره

و نیروی انتظامی ۵۰۰متر در خیابان مقابل ایستاده و این مردم ترسی ندارند و شعار بر ضد خامنه ای می دهند و دیگه با یاحسن مسیرحسین هم شروع نمی کنند.

وقتی عکس خامنه ای را لگد مال

می کنند و ۱۳آبان همه شعارها خامنه ای را هدف گرفته.

وقتی ۵روز بعد ۱۳آبان شعارنویسی

برای ۱۶آذر می شود.

من که ۹۰ درصد مطمئن بودم امثال سال آخر این رژیم است، با قاطعیت ۱۰۰درصد می گویم امسال سال آخر این رژیم.

خداحافظ اپوزیسیون خارج کشور

من به عنوان فعالی که با خارج کشور ارتباطات نزدیک دارد و در

اکثر جبهه های خارج کشور حضور داشته ،امروز با شرایطی که می بینم واقعا ناامید شده ام از خارج کشور.

الان خیلی وقت که دوستان در داخل می گویند،خارج

کشور رو بی خیال و من که مخالفت می کردم،به تمسخر گرفته می شدم!اما باز ناامید نشدم و تلاش خودم را ادامه دادم.

اما آخرین سنگرهای من

شاهزاده رضا پهلوی و جنبش ایران با طرح نهاد مردمی هست.شاهزاده تا الان خوب عمل کرده و به حرف های ما هم گوش کرده و ما را خوب درک کرده .اما حرف فایده نداره باید عمل کرد.

جنبش ایران فردا هم طرح خوبی

مثل نهاد مردمی داره اما چه فایده من ۱سال بیام در مورد یک طرح خوب فقط حرف بزنم،این که نشد کار؟؟؟یک چیزی به نام وقت هم وجود داره!!!!!!

این جنبش سبز به طور قطع جمهوری اسلامی را به زیر خواهد کشید

اما بعدش چگونه خواهد شد مهم.و اپوزیسیون خارج کشوردر مقابل آن مسئول می باشد.

من سنگر جنبش ایران فردا رو دارم ترک می کنم و

آخرین سنگری که برایم باقی مانده شاهزاده رضا پهلوی که بزودی تکلیف این سنگر هم معلوم می شود که این رو هم باید ترک کنم یا نه؟

و اون موقع من می مانم و لشکر عظیم ،دلاور،شجاع،از خود گذشته ،جان بر کف مردم داخل کشور….

یعنی آیا ما لیاقتمان مثل عراق؟که آمریکا بیاد بگه تا شب وقت دارید در این اتاق در بسته (،همه گروه های و احزاب عراقی بودند)به ائتلاف برسید؟؟؟؟

اکثرنتون فقط حرف دموکراسی و آزادی را می زنید .با اینکه تو خارج کشور چندین سال در دموکراسی زندگی می کنید اما یک دیکتاتور کاملهستید.

اینجا تو تظاهرات کسی اصلا نمی پرسه تو اصلاح طلبی،سلطنت طلبی،جمهوری خواهی یا……..البته قبلا بود. ولی تو این زمان حساس دیگه خوب می دونیمیک دشمن داریم.تازه ما مثل شما دموکراسی رو هنوز ندیدیم ،فقط شندیم.

تو را به ایران ،تو را به خون شهیدان راه آزادی(ندا،سهراب و….)بس کنید.تمامش کنید دیگه……از همین الان با یک بیانیه اعلام کنید فرامذهبی ،فرا حزبی،فرا شخصیتی ،فرا…فرا…فرا………..به خاطر مردم ایران و آزادی می خواهیم کار عملی انجام بدیم.ازخودتون عبور کنید!!ما که در ایران از خودمان گذشتیم!!از شاهزاده یاد بگیرید از خودش عبور کرد.

اگر شجاعت داری و واقعا ایرانی هستی و دلت برای ایران می تپه ، مطمئنم این کار رو می کنی وگر نه…..همین آش و همین کاسه…..مگر ازجنگ داخلی نمی ترسیدید؟؟؟؟؟رسما اعلام کردند بسیج را در بلوچستان مسلح می کنیم تا گروه جندالله مقابله کنند.دیگه می خوایید چیکار کنند تا ما به همبستگی برسیم؟؟؟؟؟می خواهیید همه ما از بین ببرند بعد تازه بگید حالا بشینیم ببینیم چه می شه کرد؟؟؟؟؟نه اون موقع خیلی دیره…..!فقط شعار می دین!!!!!اگر

کودتا شد چی؟هر لحظه امکان کودتا وجود داره!!!اگر ما الان به همبستگی برسیم می شود این کودتا را مهار کرد!!!!تو چند ماه آینده هر لحظه ممکنه اسراییل به ایران حمله کنه!!!!

تو خوزستان کارکنان پالایشگاه و پتروشیمی ازمالیات معاف بودند .اما الان ۱ماه ازحقوقشان کسر می شه.طرف ۲میلیون حقوقش بود الان ۷۰۰۰۰۰تومان کسر شده—یارو حقوقش منفی۴۰۰۰تومان شده —یکی دیگه ۵۰۰۰۰۰تومان از حقوقش کسر شده .خوزستان آماده یک اعتصاب بزرگ ،چرا از این فرصت های استثنایی استفاده نمی کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این طرح یارانه ها اجرا بشه فاجعه است.همین الان یکم نان و چندتا چیز گران شده مردم به معیشتان نمی رسند .

متاسفانه تو باغ نیستین.اونور آب نشستین نمی دونین اینجا چه خبره…….فقط باید تو ایران باشی تا بفهمی من چی میگم!رنگ سبز یعنی چه!شجاعت یعنی چه!فقر یعنی چه!نگران منم نباشید.منم همین روزا دخلم آورده میشه(۱۳آبان هم شانس آوردم وگرنه الان نبودم ناراحتتون کنم–دعا کنید ۱۶آذر –حداقلش تو اوین دستم به جایی بند نیست—حرص نمی خورم—-صداهاتون رو نمی شنوم که اذیت بشم).عین اکبر محمدی اونم این حرف ها را بهتون می زد(کیه که گوش بده).من که اصلا عددی نیستم .

خدا منو خیلی دوست داشت که۱۳ آبان دستگیر نشدم!چند بار شانس اوردم.بار اول زمانی که تو ۷تیر گاز اشک آور زدن و ضد شورش حمله کرد و خیلی ها رو دستگیر کردن.بار دوم لباس شخصی ها بودند دستبند سبز به دستت می دیدن می بردن من تو جیبم گذاشتم.بار سوم در حین رفتن تو خیابان مطهری حمله کردن قبل از اومدن من رفتم بودم تو ساندویچ فروشی .بار چهارم تو خیابون مطهری که بسته بودیم خیابون رو حمله کردند رفتیم تو یک کلینیک ،حیوان درنده ضد شورش درب شیشه ای سکوریت رو در حین ناباوری ما شکست و اومدن تا طبقه سوم بالا و من یک قدم تا باتونش و دستگیری فاصله داشتم.صدای زن و دختری که جیق می زد و گریه می کرد و می گفت بردنشون ،دیگه کی درشون میاره(اشاره به چند پسر و دختری که تونستن دستگیرشون کنند بود)هنوز تو گوشم!بار پنجمدوباره بعد از اون بود که رفتن ،دوباره اومدیم و این دفعه وقتی حیوانات اومدن رفتیم تو بیمارستان که این وحشی های درنده تو بیمارستان هم گاز اشک آور زدند!و بعد از ۲ساعت که محاصر بود بیمارستان مجوز گرفتن که بیان تو برای دستگیری .من به همراه چند نفر طبقه پایین رفته بودم و تا دستگیریم چندتا گام و چند دقیقه فاصله بود ،که تونستم به طریقی فرار کنم.اما همون جا خیلی ها که تو بخش بودند دستگیر کردند.الان ۸۴ نفر با اسم تو اوین هستند!و مطمئنم خیلی بیشتر از این هست.منم می تونستنم جز این ۸۴نفرباشم.

اما این ها رو گفتم بدونین،یک واقعیتی من اگر برم زندان و برگردم این ها آدم رو له می کنند و این شجاعتی که الان من دارم را نخواهم داشت!تازه اگر سالم بیام بیرون……!شما تا زمانی که ما با قدرت و شجاعت باهاتون هستیم ،استفاده نمی کنید.بعد که……می خواهید حسرتبخورید.همین الانم که دارم این مطلب رو می نویسم خدا می دونه با چه سختی دارم میام اینترنت و هزینه اینترنت رو تامین می کنم.ساعت ۴صبح ۲ساعت دارم فکر میکنم و این مطالب رو می نویسم و می دونم صبح سر موقع به سر کارم نخواهم رسید!چرا؟فقط برای اینکه روزی حسرت نخورید.

انتخاب با شماست !یاحسرت در آینده یا سرافرازی و پیروزی.ولی من وظیفه ام بود بازهم گوشزد کنم.با اینکه خیلی ها ازم ناراحت می شوند.ولی……..

از همه میهن دوستان و همیمهنانم به خاطر زحماتشان تشکر می کنم .اما من اگر حرفی می زنم برای اینکه تو هموطنم و ایرانم رو دوست دارمو می خواهم سرافراز باشیم .نه خار و ذلیل….. 

به همه شما قول می دم

امسال سال آخر جمهوری اسلامی

۱۶آذر هم حماسه بزرگ دیگری خواهید دید.

ممکنه من نباشم دیگر،اما حرف هایم می ماند……..

پاینده ایران—–زنده باد آزادی

با سپاس مهران

پیروزی در یک قدمی ماست و نزدیکتر از اونی شده که تا حالا فکر می کردیم

منبع:

http://enghelabsabz .tk

http://enghelabsabz z.blogfa. com

Comments

comments

درباره ی arman