سيزده بدر : آشتی با طبيعت و آشتی ملـــی

13 bedar سيزده بدر ، روز آشتی با طبيعت ، اين رسم و آئين زيبای ايرانی را گرامی داشته و سبزه های سبز کرده  از آخرين روزهای زمستان خود که ديگر در ظرف تنهايی امکان رشد و نمو ندارند را به آغوش طبيعت برده و با سبزه های رشد يافته در دل طبيعت بزرگ آشتی ، گره زنيم و با صدايی رسا آشتی کردن خود با طبيعت  ، سرچشمه ی مهر و وفور را اعلام کنيم .

 بجاست که با الهام از اين سنت دير پا ، از تمام ايرانيان ، گروهها و نيروهای مبارزی که بر لازمه برانـــدازی تماميت رژيم آخوندی و استقرار دموکراسی و سکولاريسم در ميهنمان ايران باور دارند ، يکبار ديگر بخواهيم که با تقديم سبــزه مهـر خويش به مردم و با صدای آشتی ملی ، نحوســت نشستــن در چارچوبهای تنــگ را در کرده ، دستاوردهای خود را با دستاوردهای ديگر گروهها گره زنند و مبارزه مفيد و موثر در جهت دستيابی به مردمسالاری ، دموکراسی و آزادی را در نوبهار سال ۱۳۹۲ به آنــان نويد دهنــد .

بــزرگترين دروغ سيــزده بدر امســال ، نــوروزی ديگر برای اين رژيم سراسر فساد در تارخ ميهنمان خواهد بود . اميــدواريم که زنجير آشتی ملی در بين تمام گروههای ترقی خواه و دموکراسی طلب برانـداز هر چه گسترده تر گردد تا سال ۱۳۹۲ ، براستی سال « همبستگی و ائتلاف ملی برای براندازی جمهوری اسلامی » باشد .

دستــهای خود را در اين سيزده بدر ۱۳۹۲ برای مبارزه ای همبسته و پيروز به هم گره بزنيم .

 زنده باد آزادی،جاويد ايران

آرمان چاروستایی

۱۲ فروردين ۱۳۹۲

Comments

comments

درباره ی arman

همچنین ببینید

چرا روحانی بر تحریم ارجح است؟ – آرمان چاروستایی

نزدیک به چهار دهه از دیکتاتوریِ حاکم بر ایران گذشته و هنوز راهکارِ کارآمدی برایِ …